...

Чи корисно пити гарячу воду

Рейтинг статті

Про користь регулярного вживання гарячої води чув, мабуть, кожен. Зазвичай приклад наводиться Китай, де така звичка стала національною традицією, і користь підтверджується багаторічними медичними дослідженнями.

Розберемося, для чого потрібно пити гарячу воду взагалі, і навіщо її пити вранці натщесерце, зокрема. Дізнаємося, яка температура води вважається оптимальною, і яких правил споживання слід дотримуватися.

Навіщо пити гарячу воду

nashho pyty garyachu vodu

Вживання гарячої води вранці та протягом дня:

  • активізує обмінні процеси;
  • стимулює виведення шлаків та токсинів;
  • знижує апетит, тим самим допомагаючи позбутися зайвої ваги;
  • покращує настрій, сприяє емоційній стабільності;
  • підвищує еластичність шкіри та допомагає позбутися висипань;
  • покращує колір обличчя, уповільнює розвиток ознак старіння;
  • нормалізує роботу травної та сечостатевої системи;
  • полегшує стан за різних видів болю.

Гарячу воду цілеспрямовано використовують у програмах схуднення, як засіб зниження артеріального тиску, поліпшення відтоку жовчі.

Як правильно пити гарячу воду для схуднення

Перед їдою збільшується вироблення греліну – гормону голоду. Чим більше греліну, тим більше апетит, і тим складніше його стримувати. Тепла вода пригнічує вироблення цього гормону. Тому медики рекомендують тим, хто бажає схуднути, випивати за 15-30 хвилин до їди склянку води, підігріту до комфортної температури.

Існує й інша методика схуднення із використанням гарячої води. Її п’ють по склянці:

  • вранці натще після пробудження;
  • через годину після кожного їди;
  • увечері перед сном.

Такий режим споживання гарячої води спрямований на стимуляцію обміну речовин та прискорення процесу травлення. Докладніше в нашій статті

Гаряча вода при високому тиску

Гарячу воду можна пити при високому тиску – це спосіб його трохи знизити. Підігріта вода розширює судини, розріджує кров, сприяє виведенню надлишків солей. Але при проблемах із серцево-судинною системою воду слід пити невеликими порціями – різке збільшення об’єму циркулюючої крові призводить до підвищення тиску. Щоб розрахувати безпечний для здоров’я добовий об’єм води, гіпертоніку слід звернутися до лікаря-кардіолога.

Стимуляція жовчовідтоку

Густа і в’язка жовч практично не надходить у дванадцятипалу кишку. В результаті:

  • не відбувається нейтралізація залишків шлункової кислоти і вона роз’їдає стінки дванадцятипалої кишки, провокуючи появу виразки;
  • знижується ефективність розщеплення жирів;
  • погіршується вироблення ферментів, необхідні травлення.

Скупчення жовчі призводить до утворення каменів у жовчному міхурі та протоках, розвитку холециста та захворювань печінки.

Щоб налагодити відтік жовчі, її треба зробити рідкішою. Для цього слід щоранку натще випивати склянку трохи гарячої води. Важливо не робити перерви довше 2-3 днів, інакше жовч знову загусне.

Коли не можна пити гарячу воду

Гаряча вода досить сильно впливає на роботу організму, і в деяких випадках може завдати шкоди. Розглянемо основні протипоказання.

Ангіна та інші інфекційні захворювання

При хворому горлі пити гарячу воду годі було. Через високу температуру пиття судини розширюються, кровообіг стає інтенсивнішим, у тому числі в запалених мигдаликах. І це сприяє активному поширенню інфекції організмом. Як наслідок – наростає інтоксикація. Таким чином, гаряча вода при ангіні тимчасово полегшує самопочуття, але погіршує загальний перебіг хвороби.

Підвищена температура тіла

При температурі вище 38°С органи та системи людського тіла зазнають підвищених навантажень. Пиття гарячої води у такій ситуації погіршує стан.

Хронічні та гострі захворювання

Гаряча вода, випита натщесерце залпом, швидко розріджує кров, розбавляє електроліти, і це може призвести до ускладнень при гіпертонії, проблемах з нирками, при жовчнокам’яній хворобі та інших хронічних захворюваннях. Щоденну норму рідини та питний режим у таких випадках повинен визначати лікар.

Як правильно пити воду протягом дня

yak pravylno pyty vodu na protyazi dnya

Стаття: Скільки треба пити води в день

Щоб заподіяти шкоди організму, необхідно ознайомитися з основними правилами вживання гарячої води.

Температура

Поняття «тепле» та «гаряче» суб’єктивні, оскільки люди різна температурна чутливість. Але щодо води для пиття прийнято орієнтуватися на такі дані:

до 20 ° С – холодна вода;
21-35 ° С – тепла вода;
35-42 ° С – гаряча вода.
Можна пити воду і вищу температуру (до 55°), якщо це викликає дискомфорту. Але вода температурою вище 55-58 ° С здатна викликати опік слизових оболонок, поява на них мікротріщин, які стають воротами для інфекцій. Надмірно гаряча вода змиває захисний слиз зі стінок стравоходу та шлунка – якщо це відбувається регулярно, зростає ризик розвитку захворювань цих органів. Висока температура води також є шкідливою для зубної емалі.

Питний режим

Якщо немає протипоказань, гарячу воду п’ють:

  • вранці натще;
  • за 15-30 хвилин до їди;
  • за годину перед сном.

Підігріту воду можна вживати протягом дня для вгамування спраги. Загальний щоденний об’єм розраховується індивідуально за формулою 30 мл на 1 кг маси тіла.

Вранці рекомендується випивати склянку гарячої води, обсяг решти порцій – від 50 до 250 мл, залежно від потреби.

Правила вживання води

Чому потрібно пити гарячу воду, сидячи? Якщо вживати її стоячи або на ходу, порушується баланс рідини в організмі – це може спровокувати розвиток артриту. Лікарі рекомендують пити гарячу воду сидячи, щоб вона швидко і правильно засвоїлася.

Важливо пити підігріту воду, не поспішаючи, невеликими ковтками. Інакше різко знизиться концентрація електролітів у крові – у разі виникає запаморочення.

Гріти чи кип’ятити

Водопровідну воду слід кип’ятити, оскільки є ризик, що вона небезпечна. Домашні фільтри також не здатні на 100% гарантувати чистоту води – картриджі згодом самі стають джерелом забруднень і відстежити цей момент неможливо.

Але якщо джерело перевірене, питну воду не треба кип’ятити, достатньо підігріти до комфортної та безпечної температури. При кип’ятінні випадають в осад важливі для організму мікроелементи.

У нагріту або кип’ячену воду можна додати часточку лимона або пару листочків м’яти, свіжі ягоди, шматочки фруктів. Дозволяється заварити трав’яний чай.

Чому корисно пити гарячу воду вранці натщесерце

Склянка води на голодний шлунок з ранку:

  • допомагає організму підбадьоритися, прокинутися;
  • заповнює дефіцит вологи, втраченої за ніч з диханням та потовиділенням;
  • запускає роботу жовчного міхура, травної системи;
  • прискорює обмін речовин;
  • сприяє активному виведенню шлаків та токсинів.

Можна пити гарячу воду на ніч

Склянка підігрітої води на ніч:

  • стабілізує роботу серця;
  • сприяє підтримці водного балансу;
  • допомагає нормалізувати метаболізм;
  • служить профілактикою утворення каменів у нирках.

Але пити воду слід за півгодини-годину до сну, щоб її основна частина встигла засвоїтись і вийти. Інакше необхідність відвідати туалет порушить сон чи виникнуть набряки.

При порушенні роботи нирок підігріту воду на ніч можна пити тільки з дозволу лікаря.

Яку воду корисніше пити: гарячу чи холодну

Гаряча вода розширює судини та стимулює кровообіг, швидко всмоктується та в короткі терміни заповнює дефіцит вологи, розріджує кров, жовч.

Холодна вода провокує звуження судин. Для здорової людини це не небезпечно і навіть іноді корисно, оскільки підтримує їхню еластичність. Але при гіпертонії звуження судин здатне завдати серйозної шкоди, оскільки призводить до підвищення тиску.

Крім того, холодна вода гірше засвоюється, оскільки потрібен час на те, щоб вона нагрілася у шлунку. Уповільнюється доставка кисню до органів, погіршується перетравлення їжі. Холодна вода, випита натщесерце – серйозний стрес для організму, реакцією може стати почуття слабкості, загальне зниження тонусу.

Підведемо підсумок

Найкорисніше пити гарячу воду без кип’ятіння. Для цього вона має бути чистою, безпечною, зі збалансованим мінеральним складом. Саме таку воду ми продаємо у бутлях 19 літрів. В асортименті нашого інтернет-магазину представлено питну воду, якість якої підтверджується сертифікатами. Продукція регулярно проходить перевірку в акредитованій лабораторії.

Натисніть, щоб оцінити цю публікацію!
[Усього: 0 Середнє: 0]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вітаємо з Новорічними святами!!!
Графік роботи на свята

31 грудня прийом замовлень до 10 -00
1 січня вихідний
7 січня вихідний

Акційна пропозиція
Замовляєте ВПЕРШЕ?
Отримайте БУТИЛЬ і ПОМПУ в подарунок!
не поспішайте Йти :)
Замовляєте доставку водички ЗІ ЗНИЖКОЮ?

    Наші менеджери передзвонять на протязі 10 хв

    Напишіть Ваше питання

    Ми зв'яжемось як найшвидше!

      Оставьте Ваш запрос

      Мы свяжемся с Вами в ближайшее время.

        Замовити дзвінок!

        Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
        Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.